Doğru Saç Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

Doğru Saç Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

19 Eylül 2017

Evde saç bakımı yapmak için dikkat edilmesi gerekenler arasında önceliğiniz alacağınız ürünün saç tipiniz ile uygun olup olmadığıdır. Öncelikle saç tipinize, saçınızda bir problem var ise bu problemin en doğru şekilde giderilmesine yardımcı olacak ürün tercih edilmelidir. Doğru ürünü seçmenin birçok yolu vardır. Bunlardan biri saçınızın tipini biliyor olmanızdır. Yağlı saça sahipseniz, kuru saçlar için geliştirilmiş olan bir ürün büyük hatadır. Kuru saçların ve saç derisinin ihtiyacı nem desteğidir. Saçı ve saç derisini nemlendirmek üzere içeriği geliştirilmiştir. Oysa yağlı saçların bakımı için geliştirilmiş olan ürünler saç derisinin fazla sebum üretimini durdurmak için saç derisinde aşırı yağı kurutmaya yöneliktir. Eğer saç tipi ile saç bakımı için alınan ürün yanlış ise size yararından çok zararı dokunacaktır.

Saç Tipine En İdeal Bakım Nasıl Olur?

Saç tipinizi tanımak için bir dermatologdan yardım alabilirsiniz. Diğer bir alternatif olarak kuaförünüze danışabilir veya kozmetik mağazalarında belirli günlerde düzenlenen bu tür klinik araştırmalardan faydalanabilirsiniz. Saç bakımı saçın temizliğinden başlar, saçın şekillenmesine kadar devam eder. Öyle ki saçları temizleyerek, bir sonraki bakıma hazır ettikten sonra artık işlem bitmiş olmuyor. Bu bakımın uzun ömürlü olması için düzenli olarak devam ettirilmesi gerekmektedir.

Ardından büyük özveri ile bakımı yapılan saça verilen şekil esnasında uygulanan şekillendiricilerin saçı hırpalamasına önlem almak gerekir. Özellikle saçların kırılmasını, yıpranmasını onarmak için alınan bakım ürünlerinin sağladığı yararı, saça ısı ile şekillendirmeden önce koruma sağlanmazsa kaybedecek olmayı bilmek gerekir. Saçlarınızın bakımlı ve sağlıklı yapısını ısı ile şekillendiricilerin zararına karşı korumaya almak için termal etkili bakım ürünleri ile sürdürebilirsiniz.

Bu ürünler genellikle durulanmayan bakımdır. Büyük bir pratiklik sağlar. Sprey formlu oluşlarıyla, saça temiz ve eşit yayma imkanı sunar. Fön, maşa, düzleştirici uygulamadan hemen önce saç ile buluşması olur ise 200 dereceye kadar saçın ısıdan kaynaklı zarar almasının önüne geçer. Ayrıca yumuşak bir doku, parlaklık ve bakımlı görünüm kazandırır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.