İnce Telli Saçlara Nasıl Bakım Yapılmalı?

İnce Telli Saçlara Nasıl Bakım Yapılmalı?

16 Haziran 2017

Saç tipiniz ince ise birçok yıpranma problemi ile karşı karşıyasınız demektir. Saçlarınıza gerekli olan bakımı yapmaz iseniz dirençsiz saç tellerinizden dolayı en hafif işlemlerde dahi hasar alabilirsiniz. İnce telli saçlara düzenli olarak besin takviyesinde bulunulmalıdır. Gerekir ise keratin desteği de sağlayarak saçların zaman içerisinde yitirdiği keratin seviyesini dengeleyebilirsiniz. İnce telli ve yıpranmış saçların nem seviyesine de dikkat etmek gerekmektedir. Nemsiz kalmış saçlarda görülecek olan kuruluk, saç uçlarında çatallaşmadan saçların taranma esnasında tarağa karşı dayanamaz duruma gelmesine kadar çeşitli olumsuzluklar yaşatmaktadır.

Kolay taranabilir bir yapı kazandırılan saçlara sadece dolaşmasını önlemek yeterli olmayacaktır. Saçları tarama esnasında maruz kaldığı tarak darbelerine karşı da direnç gösterebilir bir dayanıklılığa eriştirmek gerekmektedir. Tarama esnasında kopmaların, kırılmaların, saçların kırılmaya zemin hazırlamasının önüne geçmek üzere doğal içerikleri ile ürünlerini tasarlayan Davines’i tercih edebilirsiniz. Essential Haircare ile profesyonel saç bakım ürünleri ev ortamında da kullanma imkanı veren marka, Dede serisi ile ince telli ve yıpranmış saçları onarıyor.

Davines Dede ile İnce ve Yıpranmış Saçlara Organik Bakım Yapılıyor

İnce telli olması sebebi kolay yıpranabilir saçların günlük temizlik ve bakımını yapan Davines Dede serisi, Orbassano kırmızı kereviz özü ve mineral tuzları saç tellerine ve baş derisine ihtiyaç duyulan hayati besin takviyesini yapıyor. Organik aktif bileşenlerini Bay Giancarlo ve Bay Doriano Pozzatello’nun Turin - Orbassano’daki çiftliğinden temin ederek üreten Dede serisinin formülü, organik bakım uygulayarak, saçları güçlendiriyor.

İnce telli saçları koruyucu krem sprey ile saçlara uygulanacak olan işlem öncesinde koruma sağlanabiliyor. Tarak ve makas temaslarına maruz kalacak olan saç kesimi işlemi sırasında saçın hasar almaması için bu sprey ile uygulama öncesinde koruma sağlayabiliyorsunuz. Aynı spreyi perma, düzleştirme, boya, röfle gibi işlemler öncesinde de kullanarak, saçları korumaya bilirsiniz. Kütikül üzerindeki mikro gözenekleri eşitleyen sprey oldukça etkilidir. Pratik bir kullanım sunduğu için seyahat zamanlarında da yanınızda götürerek, saçlarınızın günlük bakımını yapabilirsiniz. Provitamin B5 ile saçları besleyen sprey, ısıya karşı da saçları korumaya alıyor. Davines Dede bakım ürünlerini bir arada kullanarak, muhteşem bakım uygulayabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.