Kimyasal ve Mekanik Yıpranmaları Tedavi Eden Bakım Ürünleri

Kimyasal ve Mekanik Yıpranmaları Tedavi Eden Bakım Ürünleri

23 Ağustos 2017

Saçlar birçok işleme maruz kalabiliyor. Bunlar güneş ışığından, kimyasal işleme; kimyasal işlemden, ısısal işleme kadar değişim göstermektedir. Bazen ısılı şekillendiricilerin verdiği yoğun ısıdan kaynaklı olan yıpranmalar meydana gelebiliyor. Bu yıpranmaya sebebiyet veren ise ısının yüksek olması ile saçın nemini kaybederek, kurumasıdır. Bir diğer sebep ise korunmasız saç yüzeyinden dolayı saçlar kendini gördükleri işlemin yoğunluğuna ve çeşidine göre koruyamıyor.

Kapsamlı bir saç bakım ürünü hem UV ışınlarına karşı saçları korumaktayken, hem de saçların maruz kalacağı işlemlere karşı korunmasını sağlıyor. UV filtreli bir bakım ürünü saçları güneşin zararlı ışınlarına karşı korurken bir diğer yandan saç renginde de koruma sağlıyor. Boyalı saçlarda koruma özelliği devreye giriyor ve renkte dalgalanmalar, solmalar olmuyor. Diğer bir yandan da saç güneşten kaynaklı olarak nemini kaybetmiyor. İçeriden beslenerek kortekse, dışarıdan korunarak kütiküle destek olunuyor.

Davines Saç Problemlerine Çözüm Üretiyor

Saçlar perma, boyama gibi kimyasala işlemlere maruz kaldığında da benzeri yıpranma durumu kendini gösteriyor. Bu gibi durumlarda ise saçların cansızlaşması, matlaşması, kuruması beliriyor. Durum yine nem kaybından, gerekli nemin takviye edilememesinden veya takviye edilen nem dengesinin korunamamasından dolayı beliriyor.

Diğer bir saç yıpratıcı faktör ise mekanik işlemler oluyor. Saça uygulanan kesim ve kesim esnasında kullanılan araç-gereçler saç tellerinde yıpranmaya, tahribe sebep olabiliyor. Mekanik saç kesimlerinde özellikle tıraş fonksiyonlu kesimlerde saçlar yapısal olarak bir zorlanma ile karşılaşıyor. Saç uçlarında yıpranma, kesimin zorluğu ile çatallaşma meydana geliyor.

Davines kalitesi ile hazırlanan bakım ürünlerinde saçların maruz kaldığı işlemler sonucunda almış olduğu hasarı önleyebiliyorsunuz. Doğal içeriklerle hazırlanan saç bakım ürünleri sayesinde nemsiz saçların kuruluğunu gideren, nem destekli ürünler; boyalı saçlarda boya koruması; yıpranmış saçlarda onarım; kırılgan ve hassas saçlarda güçlendirme sağlanabiliyor.

Uzun yıllardır etkili olarak saç bakım alanında kullanıcılarının her ihtiyacına en doğru cevabı vererek, bakım sağlayan Davines ürünlerine sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişlerle sahip olabilirsiniz. Online mağazamızdan yapacağınız alışverişlerde hızlı teslimat ve indirimli fiyatların avantajlarından yararlanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.