Limon Ferahlığı ile Saçtaki Yağlanmayı Dengeleyen; Rebalancing Şampuan

Limon Ferahlığı ile Saçtaki Yağlanmayı Dengeleyen; Rebalancing Şampuan

30 Ağustos 2017

Vücudun doğal olarak ürettiği yağ, saç telleri ve saç derisi için oldukça fayda sağlayıcıdır. Fakat fazla yağ üretimi de beraberinde yarar kadar zarar verici olabiliyor. Yağlı saçlar, yağ oranı normal seviyede ise saça yumuşaklık kazandırır. Saçı aldığı zararlardan dolayı yıprandığında otomatik olarak onarmaya başlar. Yağlı saçlarda onarım, büyük bir çoğunlukta kendi kendini tedavi etmesini sağlayan yağ ile yapılmaktadır. Saç derisinin kuru olmasının önüne geçtiği için deride gerilme, kepeklenme, tahribatın da önüne geçer. Ayrıca yağlı saçlarda, saç kendisini çevresel faktörlerin zararlarına karşı da korumaktadır. Özellikle UV filtresi etkisi görerek, saça direkt olarak güneş ışının temas etmesine karşı koruyucu kalkan olmaktadır.

Bütün bu faydaların yanında fazla sebum üretiminden kaynaklanan sorunlar da yağlı saçların bir hayli zorlandığı hususlardandır. Fazla sebum üretimi, saç derisinin aşırı yağlanmasına ve günlük olarak temizlik ihtiyacına sebebiyet verir. Yağlı saçı yağından arındırmak için şampuan ve su kullanımı ise yağlanmanın önüne geçmeyerek, bu sorunun uzun süreli olmasına nedendir. Yağlı saçların temizliğini yaparken sıcak su ve arındırıcı şampuan, saç derisinde yıpranmaya sebep olur. Yıpranan saç derisi hücrelerini bu aşınmayı onararak, eski sağlıklı yapıya ulaşmak için harekete geçerek, sebum üretmeye başlar. Eğer fazla aşınmış bir deri söz konusu ise sebum çok daha yoğun üretilecektir. Bu ise saçta bitmek bilmeyen yağlanmaya sebebiyet verecektir.

Yağ Üretimini Davines Rebalancing Sebum Dengeleyici Şampuan ile Sağlayın

Yağlanma giderici şampuanlar, saç derisini kurutarak yağı temizler. Kuruyan saç derisinde kepeklenme de görülür. Böylesi durumlardan uzak, sağlıklı saç yapısına ve saç derisine sahip olmak için size bir tavsiyemiz var. Davines Rebalancing Sebum Dengeleyici Şampuan ile saçlarınızın temizliğini yaptığınızda, saç derinizde yıpranmadan kaynaklı olarak aşırı sebum üretimi olmayacaktır. Saç derisindeki yağ üretimini dengeleyerek, aşırı yağlanan saçlara son verir. İçerdiği limon özü ile saça ferahlık verir ve saçta uzun süre arınmış hissi oluşturur. İnce, kırılgan ve dökülmeye yatkın saçlara güç kazandırır. Bu etkiyi ise temizlediği ve derinlemesine arındırdığı baş derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak sağlar.

Sitemiz üzerinden yağlı saç probleminize kısa sürede çözüm olacak ve sunduğu çözümün etkisinin uzun süre kalıcı olmasını sağlayan yağ dengeleyici şampuan alışverişi yapabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.