Saçlar Neden Keratine İhtiyaç Duyar?

Saçlar Neden Keratine İhtiyaç Duyar?

14 Temmuz 2017

Saçlarınızda kabarma, kuruluk, hacim kaybı, cansızlaşma, seyrelme ve sık kopmalar ile uç kısımlarda çatallaşmalar var ise saçlarınızda keratin eksikliği kendini göstermektir. Keratin eksikliğini giderebilmeniz için çeşitli bakım ürünleri vardır fakat bu ürünlerin sülfat içermemesi gerekmektedir. Çünkü keratin değerinin yeniden kazandırılması için yapılacak olan keratin yükleme işlemi sülfatsız bir şampuan ile önceden saçı bakıma hazır hale getirmek gerekmektedir. Sülfatsız bir şampuan ile saçları kimyasal maddelerin zararlı etkilerinden arındırmış olarak saf bir saç elde edilir ve keratin yüklemesi ile beslenmeye hazır olur.

Saç telleri yapısı gereği keratin içermektedir. Fakat bu keratin zaman içinde kaybolmaya başlar. Keratin zaman içinde kaybolurken saçlara bu eksikliği hissettirmemek gerekir. Eğer kaybolan keratin proteini tekrardan yükleme hususunda yetersiz kalırsak hiç estetik durmayan, bakımsız, elektriklenmiş gibi bir görünüm kazanmış yıpranmış saçların sahibi olmaya mahkum oluruz.

Keratinin Saçtaki Önemi Nedir?

Keratin, saç telinde bulunan pulcukları kaplar ve saç teli üzerinde koruyucu bir kalkan oluşturur. Bu kalkan ile saçı çevresel zararlı etkenlere karşı korur. Çevresel faktörler arasında mevsimsel değişiklik yer aldığı gibi yaşanılan şehir ve bu şehrin havasının özelliği dahi bulunmaktadır. Keratin bakımından yeterli proteine sahip saçların yıpranmış yapısı onarılır. Saç klasik bakımlardan farklı olarak önce iç kısımdan onarılmaya ve ardından saçın yüzeyine doğru onarılarak, iyileşmeye başlar. Saçlardaki ölü hücreler atıldığı için saç rahat nefes alarak, canlılık ve parlaklık kazanır. Saç yüzeyinde ipek dokulu bir yumuşaklık ve pürüzsüz görünüm oluşur. Saç, ihtiyacı olan neme kavuşur. Keratin sadece saç telleri için sınırlı bir yarar göstermekle kalmayarak, saç derisi için de etkisini gösterir ve gergin, kuru saç derisi; sakin, yumuşak hal alır.

Keratin bakımı eğer doğru uygulanır ise saça asla zarar vermez. Kırık saç uçlarını onarır, elektriklenmeyi önler, parlak bir görünüm kazandırır.

Saçlarınız için sülfat içermeyen bir keratin bakımı istiyorsanız Davines Nourishing serisi ürünlerini kullanabilirsiniz. Şampuan, krem, serum ve saç bakım bileşeni ile saçlarınızı güzelleştirmekte oldukça iddialıdır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.