Uzun Saçların Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Uzun Saçların Bakımı Nasıl Yapılmalı?

27 Temmuz 2017

Uzun saçlar gösterişli görünümü ile sahibine verdiği keyif kat kat arttırır. Fakat uzun saçlı hanımlar, birçok saç problemiyle de karşılaşmaktadır. Bunların başında saçın kökleri ile uçları arasındaki nem, yağ dengesizliğidir. Nem ve yağ dengesi kurulmadığı sürece, saçlar ne kadar uzun, gür ve bunlardan dolayı gösterişli gibi dursa da aslında bakım eksikliği sebebi ile mat, sönük, bakımsız ve cansız bir görünüm sergilemektedir. Böylesi bir durumun önüne geçmek için uzun saçlara özel olarak tasarlanan, denge kurucu özelliğine sahip bakım ürünleri tercih etmek gerekmektedir. Bu bakım ürünlerinin birbirini desteklemesi lazımdır. Öncelikle saçı kirden derinlemesine arındıracak olan, arındırırken de denge kurmaya başlayan bir şampuan tercih edilmelidir. Şampuan sonrasında, temiz saçların bakımı için uygun bir nemlendirici saç kremi lazımdır. Eğer saçların denge problemi yoğunsa bunun için daha etkili olan saç bakım maskeleri tercih edilmelidir. Ardından durulama gerektirmeyen saç bakım serumları, sütleri de kullanabilirsiniz.

Denge Kuran Saç Bakım Ürünleri Tercih Edilmeli

Uzun saçlar, kök kısmı, boy kısmı ve uç kısmı olarak farklılık göstermektedir. Bu farklılık nem eksikliğinden kaynaklanan kuruluk olabileceği gibi saç derisindeki aşırı sebum üretiminden dolayı da fazla yağlanma olmaktadır. Saçın kökleri yağlı, gövdesi normal, uçları kuru ise bu durumu bir an önce gidermek gerekmektedir. Saçın kök kısmı yağlı ise bu yağı arındırmak için gün aşırı yıkama yapılma ihtiyacı duyulur. Kökleri yağdan arındırırken, gün aşırı yıkamadan kaynaklanan kuruluk, mevcutta kuru olan saç uçlarını daha fazla yorar, yıpratır.

Bitkisel içeriklerle desteklenmiş formüle sahip şampuanlar öncelikli olarak denge kurmada yardımcı olmaktadır. Hem yağdan arındıran bir baş derisi dengeleyici, hem saçın gerek duyduğu nemi veren bir nemlendirici, hem de gerekli vitaminleri saça yükleyerek, beslenmesini sağlayan bir bakım şarttır. Bu bakım sayesinde saçlar sadece dengelenmekle kalmaz, dış faktörlerin yıpratıcı etkilerine karşı da korunmaya alınır. Yıpranmaya karşı kendini koruyabilen, şekillendiricilerin (ısı gerektiren saç aletleri fön, maşa vb.) etkisine karşı dayanıklı olur.

Uzun saça sahip olmayı seviyor ve ne nasıl bakım uygulayacağınızı da biliyorsanız, saçlarınızın güzelliği ile her zaman adınızdan söz ettireceksiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.