Yağlı Saçlara Bakım Önerileri

Yağlı Saçlara Bakım Önerileri

11 Ağustos 2017

Yağlı saçların bakımı için öncelikle saçınızın yağ dengesini düzenlemeniz gerekmektedir. Fazla sebum üretiminin dengesini kurduğunuzda saçlarınız artık size zorluk yaşatmayacaktır. Hatta saçınızın yağlı oluşunun faydalarından dahi yararlanabilir ve kendi yağından gelen bir güçe sahip olan saç tellerinizin dayanıklılığını yaşarsınız. Fakat bu demek değildir ki saçlarınızın yağlı olması sağlıklı bir yapının sahibi olduğunu kanıtlar. Böylesi bir durum istenmeyen saç görünümünü de beraberinde getirir. Saçlar yağlı olduğu için sağlıklı görünümün kazandırdığı parlaklık değil de, kirli bir görüntüye sebep veren şekilde parlar. Söner, cansız ve yapışkan bir görünüm oluşur.

Saçınıza uygun yağlı saçlara özel olarak geliştirilen bakım ürünü ile bu durumların üstesinden gelebilirsiniz. Öncelikli olarak yağlı saçlar için dengeleyici ve saçları temizlerken sebum dengesini bozmayacak olan şampuan seçiminde bulunun. Bu seçimden sonra gerekiyor ise saçlarınızın kolay taranmasını sağlayan ve saç tellerinin ihtiyaç duyduğu bakımı yapacak zenginliğe sahip vitamin, mineral, protein takviyesi uygulayacak krem, maske ya da serum kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Uzun ya da kısa fark etmeksizin yağlı saçlar her zaman can sıkar ve bu sadece kadınların saçları için önem arz etmez. Ayrıca erkeklerin saçlarının yağlanması da beyler tarafından istenilmeyen bir durumdur.

Sitemiz üzerinden hizmet vermekte olduğumuz online mağazamızda yağlı saçlarınızın bakımını yapabileceğiniz Davines ürünleri ve Insight ürünleri vardır. Saç tipinize uygun olan bir ürün ile saç derinizde hem sebum üretiminin fazlalığını önlemiş olursunuz, hem de nem ve diğer değerlerin dengesini sağlamış, sağladığınız, yeniden oluşturduğunuz sağlıklı yapıyı korumuş olursunuz.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.